homlokzati hőszigetelés, homlokzat szigetelés, hőszigetelés,



Utólagos homlokzati hőszigetelés
Régi házak,parasztházak homlokzati hőszigetelése
Homlokzati hőszigetelés ára
Homlokzati hőszigetelő anyagok páradifúzió, hőszig
Galéria







 

 Homlokzati hőszigetelő anyagok hőszigetelő képessége, páradufúzió 

A szigetelőképesség mértéke : (U, W/m2K)
Ez a szám mutatja meg, hogy a fal egy négyzetméternyi felülete mennyi hőenergiát közvetített a külső tébe akkor, ha a külső és a belső oldal között pontosan egy C fok a hőmérséklet különbség.
A falunk „U értéke”, azaz a hőátbocsátási tényezője pl. 1,4 W/m2K " régi korszerűtlen B30-as falazatnak felel meg " akkor a falazat egy négyzetméterét pont egy olyan "hősugárzónak" is tekinthetjük, amely 1,4 Watt teljesítménnyel fűti az utcát. Ezt a „hősugárzót” a fűtési rendszeren keresztül energiával fűtjük . Könnyen meghatározhatjuk, hogy ez a fal egy fűtési idényben mennyi energiát fogyaszt! 
Példa: Egy családi ház felülete ( szigetelendő homlokzati falazat ) 200 négyzetmétert ad ki, és négyzetméterenként 1.4 az átlagos U-érték, akkor ha a külső és belső hőmérséklet között 1 °C a különbség a házból 280W hőenergia távozik.
([U]=W/m2K)
Ez azt jelenti elméletben 280 W teljesítményű fűtéssel kell pótolni a veszteséget 1 °C különbség esetén,de
ha odakint -20 °C a hideg, és odabent +22 °C meleget tartunk vagyis a két oldal között 42 °C a hőmérséklet-különbség !


jomunka1 cm polisztirol " hungarocell " képességével megegyező építő anyagok vastagsága !
      Egy centiméteres expandált polisztirol, vagy egy cm szálas kőzetgyapot szigetelőanyag hőszigetelő képességének megfelel :  
-2.8 cm pórus beton
 
 -4.5 cm Fa
 
  -4.8 cm vázkerámia tégla
 
 
-19.7 cm Tömör tégla
 
-45 cm vasbeton
 
 
Legjobb nyugdíj előtakarékosság, ha szigeteli házát !

A homlokzati hőszigetelés műgyantás vödrös,zsákos meszes mügyantás  homlokzati vékony vakolatok nagy szín és forma választékai: - gördülőszemcsés - kapart jellegű. Vödrös finomvakolat típusokat felületképzésük alapján választhatjuk meg. Szivacs hengerrel felhordható ROLLPUTZ .Glettvassal felhordható STRUKTÚRA gördülő , illetve kapart jellegű gördülő szemcsementes színező vakolatok.

 

- Páradiffúziós ellenállási szám mértékegység nélküli együttható, jele: μ
A μ érték egy viszony-szám, ami egy adott vastagságú levegőben áramló pára sebességét - aminek értéke 1 - viszonyítja az ugyanolyan vastagságú egyéb anyagban mérhető pára átjutási sebességéhez.

Az anyag páraáteresztésére jellemző együttható, EPS esetén jellemzően 20 és 100-as tartományban.

Az sd érték jellemzi egy adott anyag, 1 m levegő páravezető képességéhez viszonyított mutatóját. sd = μ•d (m), ahol „d” a vizsgált anyag vastagsága m-ben.

A legelterjedtebb homlokzati EPS μ értéke ~30, 10 cm-es vastagság esetén az sd = 3,00 m
A páradiffúziós ellenállási szám pedig egy olyan viszonyszám, amely a levegő és az adott anyag páradiffúziós tényezőinek a hányadosa. Minél nagyobb ez a szám, annál kevésbé ereszti át a párát.

Néhány példa a falszerkezetek és szigetelő anyagok μ értékeiből:
Magyarországon használt építő anyagok, falszerkezetek páraáteresztése :

Fa: μ = 1,6
Porotherm tégla: μ = 10
Kisméretű tömör tégla: μ = 30
Betonfal: μ= 80

Általánosan legelterjedtebb szigetelőanyagok:

Kőzetgyapot: μ = 1,6
Perforált polisztirol: μ = 10
Nyílt cellás polisztirol: μ = 30 - 40 
Pártcellás polisztirol: μ = 80 


A falakon keresztül mindössze 1-3 % pára diffundál át, és a kilépő nedvesség legtöbb része szellőztetéskor távozik.
A falszerkezet és a választott szigetelőanyag μ értéke megegyező legyen.

 

 Az általában felhasznált homlokzati hőszigetelő rendszerek anyag szükséglete : 


Ragasztók 
 Poralakú ragasztó. Száraz ragasztópor, 25 kg-os zsákos kiszerelésben. Felhasználás előtt vízzel kell keverni. 25 kg ragasztóporhoz kb. 7 liter víz. Anyagszükséglet: kb.   7 kg/m2
  Polisztirol táblák felragasztásához, felületerősítő üvegháló beágyazásához.) Vizes vödrökben kiszerelve. Felhasználás előtt 1:1 arányban cementtel kell keverni. Anyagszükséglet: kb. 3,0 kg/m2.
  :homlokzati hőszigetelés, homlokzat szigetelés, hőszigetelés,homlokzati hőszigetelés, homlokzat szigetelés, hőszigetelés,

 Polisztirol kemény hablemez. Színjelölése (tömegsűrűség), táblamérete 1000x500 mm. Vastagságát hőtechnikai méretezéssel kell meghatározni. Leggyakrabban alkalmazott vastagság 60-120 mm, de lehet vastagabb! Hőszigetelés rögzítése Történhet csak ragasztással vagy mechanikai rögzítéssel kiegészítve. Legtöbb esetben rögzítés szükséges. Hálóbeágyazás Felületerősítő üvegháló beágyazása, a ragasztóanyagával történik.  A hálófedés folytonosságát 10 cm háló átfedésekkel kell biztosítani. A hálóbeágyazás megkötött ragasztóanyag felületét át kell csiszolni, majd portalanítani.  A vékony vakolat alapozó felhordása kötelező. Felületképzés történhet:  dörzs: 1. 2. vagy 3. szemcsekategóriával, vagy kapart hatású: 1, 1,5 vagy 2 szemcsemérettel.

Vékony vakolat anyagszükséglet :

Hengerelt vékonyvakolat felhordása két rétegben történik. A felhordás szerszáma a hagyományos festőhenger, vagy teddy-, filc-, szivacs-, borsómintás szivacs- stb. henger.0,80 kg/m2 két rétegben
Gletvassal felhordható struktura gördülőszemcsés,kapart .
1szemcseméretnél2,1 kg/m2.
2szemcseméretnél2,7 kg/m2
3szemcseméretnél3.5 kg/m2
 homlokzati hőszigetelés, homlokzat szigetelés, hőszigetelés,

 



         






www.jomunka.sokoldal.hu
Tetszett ez az oldal? Mutasd meg az ismerőseidnek is!